Skepticism iFokus

Skepticism

Etikettskrönor-och-vandringssägner
Läst 2321 ggr
piotrr
2010-08-10 23:21
1

Skeptoider!

Tack vare en annan tråd i forumet mindes jag att lägga till Hexmasters Faktoider till länksamlingen, ett fantastiskt uppslagsverk över saker som du trodde var sanna, en slags svensk motsvarighet till Snopes.com, om inte snäppet bättre!

Visst sjutton, den måste jag ju också lägga till. :)

/ Per

/ Per

Sajtvärd för Skepticism

blombuketten
2010-08-14 00:14
0
#1

Jösses, vad häftigt. Här finns ju hur mycket som helst att ta reda på. Läste just om fästingen och kan konstatera att jag tar bort dem helt fel Glad.

chik
2010-08-14 00:50
0
#2

FästingenFörvånad Finns inget fel i o ta bort den..Bara huvudet kommer med så är det väl skit samma hur man gör..-Bort skall det lilla krypet..

Har jag svarat fel nu???

Lena.P är jag i verkliga livet.

piotrr
2010-08-14 01:12
0
#3

Intressant stavfel av mig i rubriken. Jag TÄNKTE skriva "Faktoider" även där, men det blev… det där häftiga ordet istället. Förvånad

/ Per

Sajtvärd för Skepticism

radio
2010-08-14 04:00
0
#4

#3

Det var lite kul. Jag funderade på ordet skeptoider innan jag såg den här tråden. När jag sett tråden tänkte jag, jaha, så kul, då finns det alltså :-)

--------------------------------------------
Medarbetare på skepticism
http://skepticism.ifokus.se/