# Jane Lyzell har haft bevis om liv efter detta.
Author: [Borttaget]

På medialt ifokus har hon lagt upp ett foto på Ektoplassma.

[Ektoplassma](http://medialt.ifokus.se/articles/4d7133fdb9cb46221d04b24e-ectoplassma-fysiskt-mediumskap#discussions-1)

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Jag skulle vilja se henne lägga upp en film på det nån gång. ![Obestämd](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Den artikeln var nog det mest korkade jag någonsin läst. Hur är det möjligt att ingen av kompisarna reagerar?  Skrämmande.

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Ja, Jane kan vara en stor bluff, det är bara och se med tiden. ![Obestämd](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Titta! Jag hittade en bild på en enhörning på internet. Det måste vara ett bevis för att enhörningar finns....

## Comment 5
Author: [Borttaget]

#4 Många Andliga människor brukar vardagligen sont som är overkligt, inte för att lura folk utan att lära folk att tänka på rätt sätt. Al mytologi funkar så, särkilt bibeln. De flesta vet att patriaker ej har existens, men de medium som hittade på det exiterar ju. Du har mycket att vara skeptisk för, men det ända som vi är säkra på är att efterlivet finns.

Vilken fin bild,Ja man får vel se med tiden då.![Obestämd](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

Vi vet knappt om Jane Lyzell är en bluff eller inte. För oss betyde Ektoplassma helt andara saker.

[Ektoplassma enligt U.D.S.](http://libramark111.blogspot.com/2011/01/ektoplasma-enligt-uds.html) Vi är mycket mer säkra på att det som är riktig Ektoplassma.

## Comment 6
Author: [Borttaget]

Du Heliga Guds Moder, ärkeänglar och hela konkarongen, har världen blivit galen eller vad f-n handlar det om. Den ena knäppgöken efter den andra dyker upp som svampar ur marken.

## Comment 7
Author: [Borttaget]

#6 Man skulle tro det. Det har varit bråk emellan mediums och Skeptiker på Ifokus i  snart 5 år nu..... ![Obestämd](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

En sajtvärd på Övernaturligt har slutat, hon hade en sån dålig personal så andra medums grundade Medialt på Ifokus.  Ferla okyldiga människor har fått sina inlägg bortagna, blivid utslängda av de.

Till och med mig, min son och en kollega han känner från Ramsbergsgården.

## Comment 8
Author: [Borttaget]

#6

Ja en del kommer utan att man behöver ropa på dem.

## Comment 9
Author: [Borttaget]

#8

Du är så välkommen så...... ![Skrattande](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Alla är idioter och du är den ultimata tanten som alltid tror rätt.![Obestämd](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

Vad du har för syfte att vara Ultimat vet vi ej.

## Comment 10
Author: [Borttaget]

#8 Jag sitter och väntar på att man kan avsluta sitt konto här på Ifokus, eftersom det känns värdelöst att vara medlem här.

Det du är sajtvärd på har vi inte tittat in på riktigt efters som vi kan läsa om Livskvalitet och Astrologi nån annan stans. Och om vi skulle undra nått som finns på Ifokus kan vi läsa det som utloggade

## Comment 11
Author: Klass

Vad handlar detta om egentligen? Tycker att det börjar var lite väl utflippat.

BaggeBa, vad är dittt syfte?

## Comment 12
Author: [Borttaget]

#9

Tack för komplimangen! Ultimata tanter är inte att leka med ![Skrattande](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

![](http://www.aglobalcitizen.com/images/benefits-of-old-age-woman11.gif)

## Comment 13
Author: [Borttaget]

Mitt syfte är att försvara min sons rykte eftersom medarbetarna på övernaturligt och medialt har kränkt honnom genom att ljuga.

De har också spridit falska rykten om honnom och kallat honnom för käppgök. ![Rynkar på näsan](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan")

## Comment 14
Author: [Borttaget]

#12 Tack och Lycka till i den stora vida värden.![Skrattande](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

SUPER GRANNY NR1.

En glad liten kärring som är lika hård som ett stenblock på havsbotten. ![Skrattande](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 15
Author: [Borttaget]

#11

nån som vet vars piottr har tagit vägen?

## Comment 16
Author: [Borttaget]

#15 vem är det?

Du fötjänar också ett Jumbopris![Skrattande](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 17
Author: Klass

#13

Jag tror att du går fel väg för att göra det.

#15

Jag börjar också undra.

## Comment 18
Author: [Borttaget]

Ikväll ska jag gå och äta en smörgos med sallad och räkost på. Sen ska jag sitta lungt i soffan och titta på tv, sedan sova gott ![Skrattande](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Imorgon ska jag ta på mig en mössa för att det kan vara kallt ute.

## Comment 19
Author: [Borttaget]

#17 Du har nog rätt idet du är den förste som har kommit på lösningen.

Tack så hjärtligt mycket, Japp då behöver jag inte fortsätta mer på Ifokus och tänka på nåt annat. #18

## Comment 20
Author: [Borttaget]

Ja det var roligt

## Comment 21
Author: Maria

Himmel och pannkaka![Förvånad](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")

## Comment 22
Author: [Borttaget]

Finns det ingen som modererar här?![Foten i munnen](http://skepticism.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-foot-in-mouth.gif "Foten i munnen")

## Comment 23
Author: olaka

Per verkar behöva support, ja.
